10 twarzy chatbota - My Social Seller

Sztuczna inteligencja wkracza coraz mocniej do świata biznesu. Często nawet nie jesteśmy świadomi, że mamy z nią do czynienia. Jednym z przykładów jej wykorzystania są Chatboty. Wykorzystują one Messenger i naturalny, ludzki język dzięki czemu mogą wspierać różnorodne obszary biznesu.

Chatboty są tworami, które mają wyręczyć człowieka w niektórych czynnościach. Działają one w komunikatorze, ale mogą również być zaimplementowane na stronie www lub w aplikacji mobilnej. Firma AI FORCE 1 realizuje dla klientów rozwiązania, które dopasowane są idealnie do ich potrzeb.

Chatbot sprzedawca

Pomocny w firmach, które opierają swój zysk na sprzedaży online. Chatboty potrafią przedstawić ofertę, zachęcić do zakupu, odpowiedzieć na pytania związane z produktem, a czasem także od razu przyjąć za niego płatność. Mogą one także wrócić po określonym czasie do klienta, który nie był na zakup jeszcze zdecydowany.

Chatbot przewodnik

Rzadko na co dzień podróżujemy z mapą i kompasem. Telefon jednak mamy przy sobie praktycznie zawsze. Chatbot może pełnić rolę przewodnika. Poinformować o tym, gdzie znajduje się cel naszej podróży, podkreślić interesujące miejsca po drodze, a z wykorzystaniem kodów QR może nawigować nas w budynkach i na zewnątrz.

Chatbot HR-owiec

Pozyskanie dobrego pracownika w dzisiejszych czasach nie jest zadaniem łatwym. Chatboty mogą za nas zebrać dane dotyczące kandydatów i przeprowadzić z nimi wstępne rozmowy. Dzięki naturalnemu językowi wypowiedzi i wysokiej skuteczności pozyskiwania danych mogą one stać się naturalnym elementem procesu rekrutacji.

Chatbot konsultant

Jak często słyszycie lub czytacie, że wszyscy konsultanci są zajęci? Z pomocą Chatbota Wasi klienci nigdy nie zobaczą takiego napisu. Chętnie odpowie on na pytania, a w razie potrzeby ingerencji człowieka zbierze potrzebne dane i prześle zgłoszenie mailem do odpowiedniego pracownika.

Chatbot concierge

Chyba każdy chciałby mieć swojego concierge`a. Podpowie, poradzi, przypomni i zrobi wiele innych rzeczy. Chatbot sprawdzi się w tej roli doskonale. Już więcej nie zapomnisz o spotkaniu i od razu się dowiesz, gdzie zmienić opony.

Chatbot recepcjonista

Pamiętasz, że masz spotkanie w budynku, ale nie pamiętasz numeru pokoju lub nazwiska osoby, z którą się umówiłeś? Żaden problem! Chatbot może Ci te kwestie przypomnieć zanim jeszcze wejdziesz do budynku. Może on także powiadomić osobę zainteresowaną, że czekasz już w recepcji.

Chatbot marketer

Nie zawsze mamy czas zająć się marketingiem naszego biznesu. Często musimy stanąć przed wyborem czy rozwijać nasz produkt lub usługę, czy pozyskiwać nowych klientów. Obie te rzeczy idą w parze, ale zajmują sporo czasu. Dzięki wykorzystaniu Chatbota kwestie marketingu ulegają znacznemu uproszczeniu. Sam odpowie na wiadomości, przygotuje i prześle ofertę oraz dotrze do aktywnych członków naszej społeczności!

Chatbot networker

Posiadając Chatbota w swoim zespole nie będziesz mieć więcej problemów ze znalezieniem zleceniodawcy/zleceniobiorcy czy podwykonawcy. Dzięki wykorzystaniu bazy wiedzy i algorytmów Chatbot dopasuje dla nas partnera biznesowego w zależności od podanych przez nas kryteriów. Może on także skontaktować się z nim i umówić na spotkanie.

Chatbot serwisant

W każdym biznesie zdarzają się problemy techniczne. Charakteryzują się one tym, że nagle w krótkim czasie dużo osób chce się dowiedzieć jaki jest ich powód. Najgorsze co może się nam zdarzyć to źli, niedoinformowani klienci. Chatboty mogą poinformować ich o problemach technicznych, poradzić jak usunąć drobne usterki lub po uprzednim zebraniu danych wysłać zgłoszenie serwisowe z zapotrzebowaniem na przyjazd ekipy naprawczej.

Chatbot menadżer

Chatboty są doskonałym narzędziem dla menadżerów. Odpowiedzą na pytania pracowników, sprawdzą ich wiedzę oraz poradzą w sytuacji, w której pracownik nie zna odpowiedzi. Chatbot to także doskonałe rozwiązanie do szkolenia pracowników i przedstawienia zasad firmy w kontaktach z klientami.

Chatbot nauczyciel

Ile razy musiałeś odpowiadać na te same pytania po sto razy? Chatbot nie czuje frustracji z tym związanej i chętnie pomaga nowym pracownikom. Chatbot może także sam być trenowany w tym co robi, a dzięki stale doskonalonemu procesowi edukacji każdego dnia staje się on coraz doskonalszym rozwiązaniem.

Send a Message
Szybki kontakt!
+
Wyślij!