Chatbot w banku - My Social Seller

Bankowość jest jedną z branż, gdzie wymagana jest precyzja, doświadczenie i profesjonalizm. Wybierając bank patrzymy nie tylko na opłaty, które musimy mu oddać. Często ważniejsze są dla nas inne czynniki takie jak jakość obsługi, dostępność usług czy opinie znajomych. Każdy na codzień obraca pieniędzmi więc grupa potencjalnych klientów dla banku jest bardzo duża.

Dawno minęły czasu kiedy na rynku finansowym był monopol, a w kolejkach do kasy lub okienka informacyjnego stali wszyscy spędzając dni, a czasem noce. Dzisiaj banki muszą śledzić trendy rynkowe, a patrząc na dużą konkurencję muszą także starać się być o krok przed nią.

Na początku wspominaliśmy, że to właśnie banki muszą dobrze się kojarzyć. Nie licząc tworów parabankowych, które aspirują do bycia instytucją finansową to jednak bank kojarzy się z pewności, bo w końcu jest to miejsce, gdzie powierzamy często wszystko co mamy.

Informacje
Większość klientów dzisiaj potrzebuje dostępu do informacji. W dzisiejszych czasach nie chcemy na nie czekać i słuchać melodyjki przez telefon przez kilkanaście lub kilkadziesiąt minut. Niektóre z informacji nie wymagają żadnych danych wrażliwych więc Chatboty jakie znacie sprawdzą się w tym celu doskonale. Chatbot stworzony przez AI Force 1 sprawdzi się jednak doskonale w sytuacji, gdy dane te są niezbędne, ale o tym za chwilę.

Obsługa klienta
W sytuacji wspomnianej powyżej bez podania danych klient nie uzyska często żadnej informacji.Jak może nam pomóc Chatbot? Może to zrobić na dwa sposoby. Po pierwsze może udzielić informacji bazując na tym co otrzymał z systemu banku. Staje się on pośrednikiem pomiędzy potrzebującym informacji klientem, a systemem bankowym. Opcją drugą jest skrócenie czasu pracy konsultanta. Chatbot może pobrać wszystkie istotne z punktu widzenia obsługi dane oraz zadać niezbędne pytania. Klient, który finalnie trafia do konsultanta jest wtedy już dobrze rozpoznany i załatwienie jego sprawy zajmuje zdecydowanie krócej.

Zamówienia
Chyba każdy ma czasem taki dzień, że nie ma czasu na dzwonienie i załatwianie spraw przez telefon. Chatbot wychodzi naprzeciw ponieważ za jego pomocą możemy załatwić w banku wiele interesujących nas tematów. Klient chce założyć lokatę, wykupić ubezpieczenie czy zamówić nową kartę? Chatbot przedstawi ofertę, zbierze niezbędne dale i prześle gotowy formularz zamówienia do odpowiedniego działu, który tematem się zajmuje. W przypadku jednego zamówienia są to tylko minuty oszczędności, ale w skali roku zyskujemy ogromną ilość czasu, a czas to pieniądz.

Płatności
AI FORCE 1 zajmuje się także Chatbotami pod kątem, który nie jest jeszcze w Polsce popularny, ale zyskuje na zainteresowaniu. Na wielu stronach wymagane jest użycie wielu kanałów, aby załatwić jedną sprawę. Kupujemy na stronie, płacimy na stronie banku, do tego kod mamy w smsie, a potwierdzenie czeka na nas w skrzynce mailowej. Ograniczenie ilości kanałów może spowodować zwiększenie zadowolenia klientów i zmniejszenie porzuceń zamówień. Dzięki wykorzystaniu Chatbota cały proces zakupowy, od wyboru produktu, przez zamówienie, płatność do podsumowania możemy przeprowadzić w Messengerze.

Bankowość to dziedzina, która podąża za nowinkami technologicznymi, a wykorzystanie sztucznej inteligencji i Chatbotów to jedna z dziedzin, w których na pewno będzie obecna.

Send a Message