Chatboty i sztuczna inteligencja w AI FORCE 1 - My Social Seller

Sztuczna Inteligencja to dziedzina, która jeszcze kilkanaście lat temu była kojarzona głównie z filmami science-fiction. Prace nad AI (Artificial Intelligence) prowadzone były przez wyspecjalizowane laboratoria, a technologia nie była dostępna dla “normalnego” człowieka. Czasy się jednak zmieniły!

Jak to się stało, że firma AI ORCE 1 (producent Chatbota MSS) znalazła się w tym miejscu gdzie jest? Ominiemy Wam kwestie formalne, zakładania biznesu ale skupimy się na tym, że najpierw pojawił się pomysł.

Pasja do Sztucznej Inteligencji przerodziła się w pomysł na biznes. Aby go jednak wprowadzić w życie potrzebne było jednak kilka elementów – wiedza, zasoby ludzkie i klient. Pierwszy element AI FORCE 1 posiadała, drugi udało się pozyskać i pozostał trzeci element – najtrudniejszy.

Teoretycznie Chatboty kojarzą się głównie z odpowiedziami na pytania użytkowników na Facebooku. Poziom ich odpowiedzi bywa różny podobnie jak reakcja Chatbotów na sytuacje nie standardowe. To jednak dla firmy było za mało. Rozpoczęły się poszukiwania innych obszarów działania, gdzie Chatbot mógłby pokazać swoje umiejętności.

Czy wszystkie dziedziny gospodarki się do tego nadają? Zdecydowanie nie. Pierwszym obszarem, w którym firma zaczęła się rozwijać była sprzedaż online. Chatbot nie tylko odpowiadał na pytania, ale także zbierał dane od klienta, prezentował mu ofertę i oferował zakup. Na podstawie rozmowy zaproponował najlepsze rozwiązania i informował pracownika o swoich działaniach. Dzięki zastosowaniu Chatbota w tego rodzaju pracy firma mogła zyskać sporo czasu i zaoszczędzić pieniądze poprzez brak konieczności zatrudniania dodatkowych pracowników. Chatboty obsługują klientów dwadzieścia cztery godziny na dobę i siedem dni w tygodniu. Mało która firma może sobie pozwolić na zatrudnienie pracowników, którzy pokryli by taki czas pracy.

Firma AI FORCE 1 zdecydowała się jednak zbadać rynek i przeanalizować inne branże pod kątem przydatności Chatbota. Chatbot sprawdzi się doskonale nie tylko dopowiadając na pytania dotyczące oferty. W tym przypadku na przykład oprowadza on po budynku. Potrafi wskazać drogę do zadanego celu (biuro, toaleta, sala konferencyjna) na podstawie znaczników umieszczonych w obiekcie.

Kolejnym obszarem, w którym rozwiązania AI FORCE 1 spotkały się z zainteresowaniem były firmy związane z obsługą klienta – Call Center i Helpdeski. Chatbot miał kilka zadań do zrealizowania. Oprócz standardowego wsparcia konsultantów w odpowiedzi na pytania oraz sprzedaży przez Messengera miał on także nowe zastosowanie. Była to baza wiedzy, która pomagała konsultantom w usystematyzowaniu ich wiedzy. Pamiętajmy, że w przeciwieństwie do człowieka pamięć Chatbota nie jest ulotna i pozostaje dostępna 24 godziny na dobę będąc cały czas na tym samym poziomie.

Aktualnie firma AI FORCE 1 liczy prawie 10 osób i stale pracuje nad rozwojem swoich produktów i usług. Bierze udział w różnorodnych konferencjach i wydarzeniach branżowych często wracając z nich z wyróżnieniami i nagrodami. Sztuczna Inteligencja to obszar, który stale się rozwija więc potrzebne są firmy, które się w nim specjalizują są potrzebne, a AI FORCE 1 osiągnęła sukces od pomysłu do gotowego produktu.

Zobacz: http://www.aiforce1.com

Send a Message