Dlaczego Twoja firma potrzebuje Chatbota? - My Social Seller

Wiesz już pewnie z poprzednich artykułów czym są chatboty, co to Panel Trenera, znasz również 10 twarzy Chatbota. I czytając to wszystko zastawiasz się „Po co mi w ogóle Chatbot?”, „Do czego ja go potrzebuję?” i „Czy w ogóle ja potrzebuję Chatbota?”.

Otóż, odpowiem Ci tak – to zależy. Jeśli prowadzisz działalność, firmę i masz kontakt z Klientem (a nie ukrywajmy, większość firm opiera się na nieustannych relacjach z Klientami) – to tak, potrzebujesz Chatbota.

Ideą rozwiązania, jakim jest Chatbot jest automatyzacja powtarzalnych procesów. To znaczy, Chatbot ma zamiast człowieka odpowiadać na najczęstsze pytania Klientów dotyczące oferty firmy. Głównym zadaniem Chatbota jest usprawnienie komunikacji między przedsiębiorstwem a klientami, odciążenie działów obsługi Klienta, ale przede wszystkim Chatbot jest nowym kanałem kontaktu, który wykorzystuje sztuczną inteligencję (ang. artificial intelligence) .

Zacznijmy może od tego, aby odpowiedzieć sobie na pytanie „Jaki jest współczesny Klient?”. To ważne pytanie, które pozwoli zdefiniować potrzebę klienta oraz wyjść mu naprzeciw oferując taki rodzaj obsługi, który będzie go satysfakcjonował.

Obecnie Klient jest zabiegany, ponieważ jest człowiekiem, który łączy pracę, życie osobiste i pasje. W pracy spędza większość swojego dnia, do domu wraca praktycznie wieczorem. Kiedy ma on załatwić wszystkie sprawy urzędowe? Albo chociażby zadzwonić na Infolinię i „wisieć” 30 minut na telefonie oczekując na wolną linię/konsultanta/połączenie? Zazwyczaj instytucje administracyjne, wszelkie biura itp. jednostki przyjmują interesantów do godziny 17. Wyjątkiem są infolinie operatorów telefonii komórkowej i dostawców telewizji. Natomiast pierwszym co zraża naszego Klienta jest długi czas oczekiwania, to „wiszenie” na telefonie i oczekiwanie na to aż uda mu się coś dowiedzieć, najpierw oczywiście cały proces „klikania” i wybierania cyferek, aby trafić do właściwego działu – co zazwyczaj i tak się nie udaje i zostajemy przekierowani do następnej osoby, później znowu oczekiwanie, aż wreszcie dostajemy informację lub załatwiamy daną sprawę (np. zgłoszenie szkody). Cały proces jest czasochłonny i żmudny, można stracić nie tylko 30 minut, ale i znacznie więcej czasu. Czy Nasz Klient po całym dniu pracy naprawdę chce w swoim wolnym czasie stracić te cenne minuty na oczekiwaniu na obsługę? NIE.

Nikt z nas nie lubi czekania, przekierowywania. Obecnie żyjemy szybko, żonglujemy zadaniami i obowiązkami w życiu prywatnym i zawodowym. Czego oczekujemy? Obsługi szybkiej, jak w restauracjach fast food, najlepiej o każdej porze dnia i nocy. Fajnie jeszcze jakby ta obsługa odbywała się bez konieczności dzwonienia, czekania, kolejnej interakcji z człowiekiem. I teraz myślisz Czytelniku: przecież tak się nie da!

Zaskoczę Cię – da się. Dlatego właśnie potrzebujesz Chatbota 😉 Abyś zarówno Ty jak i Twój Klient był zadowolony i chciał pogłębiać Waszą wspólnie stworzoną więź. Chatbot to nowy kanał kontaktu, Klient klika i załatwia o każdej porze dnia i nocy co chce – może zamówić jedzenie, umówić wizytę u fryzjera, zarezerwować stolik, zgłosić reklamację. Twój Klient może zostać obsłużony w pełni profesjonalnie i nie musisz angażować do tego całego zespołu ludzi! Chatbot jest rewolucyjnym narzędziem na miarę XXI wieku, pozwala na obsługę Klienta według najwyższych standardów o każdej porze, każdego dnia, bez potrzeby angażowania człowieka.

Teraz pomyślisz – wszystko super, ale to pewnie kosztuje kupę pieniędzy! Znowu Cię zaskoczę. Oferujemy rozwiązanie na każdą kieszeń. Niezależnie czy jesteś przedsiębiorcą, który zatrudnia 150 osób, czy tym co zatrudnia 5 osób. Dla Nas liczy się to, aby pomóc Tobie wznieść Twój biznes na kolejny poziom ;). Oferujemy rozwiązanie w dwóch pakietach, też jesteśmy ludźmi – dopasujemy ofertę do Twoich potrzeb i możliwości.

Jeśli chcesz stworzyć sobie nowe możliwości rozwojowe, chcesz, aby Twój Klient wracał z zadowoleniem do Ciebie, chcesz wyjść naprzeciw oczekiwaniom Twoich Klientów i zyskać przewagę nad konkurencją – nic prostszego 😉 skontaktuj się z Nami!

autor:

Magdalena Osuch – Sales Manager @AI FORCE 1

Send a Message