Panel Trenera - My Social Seller

Zastanawiacie się pewnie „Co to jest Panel Trenera?”, „Po co mi to?”, „Dlaczego mam uczyć bota?”. Ten tekst będzie odpowiedzią na te pytania.
Przede wszystkim czym jest Panel Trenera?
Panel Trenera to panel administracyjny – centrum dowodzenia Chatbotem. Dzięki temu Użytkownik: ma wgląd do rozmów, które Chatbot prowadzi w danym momencie, może moderować dane (encje), które Chatbot ma pozyskać od rozmówcy, ponadto dostęp do rozmów archiwalnych i raportów z działania Chatbota.
Unikalność rozwiązania polega na tym, że człowiek jest Trenerem Chatbota. Człowiek może sterować botem, uczyć go, według swoich wymagań. Rozmowa, którą Chatbot prowadzi może w każdej chwili zostać przejęta przez człowieka. Dzięki przyciskowi Start/Stop człowiek przejmuje rozmowę Chatbota i odpowiada zamiast niego. Co ciekawsze, to nie jest tak, że Chatbot wtedy śpi – o nie, Chatbot po prostu jest na drugim planie – obserwuje człowieka i się uczy!

Głównym celem stworzenia rozwiązania, jakim jest Panel Trenera było stworzenie czegoś czego nie ma nikt inny, czegoś, co wyróżnia projekt AI FORCE 1 pt. „My Social Seller (MSS)”. Każdy biznes rządzi się swoimi prawami. Inaczej wygląda rozmowa w sklepie w relacji sprzedawca – Klient, inaczej wygląda rozmowa w banku na linii doradca – Klient. Ty, jako pracownik danej branży, jesteś najlepszym specjalistą w swojej dziedzinie. Na bazie Twoich doświadczeń masz możliwość stworzyć bota – tak naprawdę będzie wirtualnym odzwierciedleniem Ciebie (a raczej tego, czego go nauczysz).

Sztuczna inteligencja, która została wykorzystana w rozwiązaniu pozwala na to, aby Chatbot stale się uczył. Panel Trenera daje możliwość stworzenia bota, który będzie do złudzenia przypominał człowieka. Nikt z nas nie lubi, kiedy odpowiada nam robot. Odpowiedzi robotów są nienaturalne, mechaniczne, aż rażą w oczy. Człowiek widząc odpowiadającą maszynę szybko rezygnuje z dalszej interakcji. Eliminacja porzuconych rozmów jest kolejnym powodem, dla którego powstał Panel Trenera.

Panel Trenera jest takim początkiem rewolucji. Czas na zmianę. Chcemy pokazać ludziom, że roboty wcale nie muszą być głupie. Kiedy mówimy komuś, że będzie rozmawiał z robotem jego reakcja jest dość sceptyczna, prawda? Często słyszymy wtedy „Nie, bo roboty to nie rozumieją”, „Nie, bo odpowiadają mechanicznie, wolę rozmawiać z człowiekiem”…. Takich „wymówek” jest kilkadziesiąt. Ale jest jeden schemat – utarło się przeświadczenie, że robot jest tylko robotem – ograniczonym tworem, który nie może zastąpić człowieka.

Jaka w tym rola Panelu Trenera? Ano taka, że na ile nauczysz Chatbota być człowiekiem to nim będzie. To Ty ustalasz zasady, ustalasz na ile Chatbot ma być samodzielny. To Ty jesteś szefem Chatbota – możesz w każdej chwili go wyłączyć i zastąpić. To Ty jesteś nauczycielem Chatbota – tyle, ile go nauczysz, tyle będzie umiał. To Ty masz władzę 😉

Panel Trenera jest wartością dodaną rozwiązania. Można by się obejść i bez niego, prawda? Zapytasz „A po co ja mam Chatbota uczyć?” – cofnij się proszę wyżej i przeczytaj ponownie. Panel Trenera daje Ci możliwości, a nie Cię ogranicza. Panel Trenera to rozwiązanie, które pozwala Ci na stworzenie bota – specjalisty, wyjątkowego i najlepszego w swoim fachu. Nikt z nas nie lubi dostawać tego samego, co kolega obok. Więc dlaczego miałbyś otrzymać Chatbota takiego samego jak XYZ?
I nie masz czego się obawiać, Chatbot nie został stworzony po to, aby wyeliminować człowieka. Wręcz przeciwnie! Chatbot to rozwiązanie, które przede wszystkim ma człowieka odciążyć. Kto z nas nie miał czasem dość, jak po raz n-ty jednego dnia odpowiadał to samo pytanie. Nużące, prawda? Po to właśnie, abyś Ty i Twoi pracownicy pracowali efektywnie i kreatywnie stworzono Chatboty.

Każdy z nas jako dziecko (pewnie w większej mierze mężczyźni) marzył o własnym robocie. Teraz jest to możliwe, co prawda, nie jest to namacalny robot – jest wirtualny, ale dzięki Panelowi Trenera to Ty jesteś szefem tego robota. Możesz spełnić swoje dziecięce marzenie o posiadaniu własnego robota 😀 Czy to nie jest kusząca propozycja?

autor:

Magdalena Osuch – Sales Manager @AI FORCE 1

 

 

 

Send a Message
Szybki kontakt!
+
Wyślij!